Tuesday, 27 January 2015

Hallelujah! PL album 2014 is finished ..

.. dokončením poslední nedokončené stránky jsem zavřela desky svého mentolového roku 2014. Hotovo. Ten blažený pocit. To štěstí.

Protentokrát vás provedu listopadovými týdny, abych vás tou radostí nezahltila ...

Moc mě baví dělat sekvenční záběry Albertových pohybových výkonů. Je to vždy náročná disciplína, ale jeden z jeho výlezů na náš gauč se mi podařilo zachytit. Ano, náš relativně vysoký gauč byl pokořen a dobyt. Netrvalo dlouho a synek se vyhoupnul na všechny postele co jich po bytě máme. Odvaha mu nechybí, pud sebezáchovy ano. Takže se z našeho obývacího pokoje stalo bojiště - konferenční stolek udělal místo matraci, která zatím úspěšně zachytává všechny ty euforické nerozvážnosti ...


Podzim je v plném proudu a my si užíváme tu barevnost, vůni a šustot spadaného listí.


Narozeniny. Z batolete se stává předškolák. Změna nepatrná, radost veliká.  Zpíváme Happy birthday, sfoukneme svíčku, rozbalíme dárky. Nadšení z dlouhonohé krásky Sněhurky, červených šatů a zástěrky nezná mezí. Pokud nevíte, jak se zabavit, udělejte pugét z cupcaků a upečte zdrcnutý dort. Když se daří ...K dětství patří pohádky. Amelie je miluje. Ty o princeznách v krásných šatech nejvíce. Hitem je Popelka a její kouzelné oříšky. Nejvýraznější postavou pak zlá macecha, jejíž hlášky zná Amelie zpaměti a cituje je vždy na velmi příhodném místě. Na autobusové zastávce přistoupí k dětem a "jak to se mnou mluvíš?" či v řeznictví začne vyjmenovávat "Rózi, vše je připraveno? Maso, ano, víno ...".Já se bavím, žasnu a nesměle vysvětluji, že jde o pouhou citaci z pohádky.Poslední listopadový týden se Albert ocitl na okně. Díky právě zmiňovanému přesunutému konferenčnímu stolku. V rychlosti jsem zhodnotila situaci a s pohledem přilepeným na synovi doběhla k druhému oknu pro foťák (doufám, že všechny PL matky pochopí, vy ostatní mě prosím neodsuzujte). Inkriminovaný stolek pak našel místo v bezpečné vzdálenosti od okenního parapetu a Albiho výlez měl šťastný dopad.


Děkuji za nahlédnutí a k pokračování Project lajfové story vás zvu napříště. 

2 comments:

  1. Moc pěkné stránečky a moc gratuluji ke zdárnému dokonření roku. ;-)

    ReplyDelete
    Replies
    1. dekuji, Kamco, ja su tak rada, ze mam zavreno :)))

      Delete