Friday, 22 May 2015

day by day 2015 ... dear Amelie, this is your world

... už jste se stihli zapojit do Scrapylife PL story? Vytvořili jste stránku o sobě či o někom ze své rodiny, na které byste zachytili všechny ty záliby a oblíbené věci? Já ano! Ačkoliv ve svém albu nemám místa nazbyt a stránka navíc je velkým luxusem, nemohla jsem odolat a nevyzvat se. Dost mi nahrála i příležitost - tři a půl letiny naší dcery. A tak vznikla stránka mapující její zájmy a oblíbené hračky. Poprvé jsem použila novinku nejnovinkovatější, kapsu od We R Memory Keepers s neobvyklým dělením na čtverečky o velikosti 3x3 a jednu velikánskou část 6x12. A protože i zájmy mé dcery jsou rozdílné, nedržela jsem se jedné kolekce, ale pěkně své zásoby promíchala ... Jste zvědaví, jak to dopadlo?


Upřímně, já byla zvědavá taky, když jsem se rozhodla usnadnit si vyplnění velké kapsy použitím jedné velké fotografie. Nechala jsem ji vyvolat u Mr. Škody, rozměr 20x30cm. Již dopředu jsem počítala s tím, že budu muset fotku do kapsy oříznout na rozměr 15x30, a tak jsem vybírala takovou, kde ořezem nezasáhnu hlavu. A výsledek mě velmi mile překvapil! Zbývalo doplnit chipboardová písmenka, tzv. thickers. Pro lepší výraznost jsem je natřela bílým gessem ... ano, detailní pohled nic moc, ale bílá písmenka jsem ve svých zásobách nenašla. Původně jsem plánovala čtverečky 3x3 vyplnit jednotlivými fotkami oblíbených věcí, ale stránka by byla příliš přefotkovaná. A tak jsem opět vyráběla odklápěcí kartičky.

První taková kartička je z kolekce Inspire od Becky Higgins. Použila jsem sadu papírů 6x6 a vybrala srdíčkový motiv, který barevně ladí s Legem a kytičkovanými šaty na velké fotce. Nápis je vystřižen z jiného papíru z té samé sady a podlepen vellumem. 


A pod kartičkou se skrývá další oblíbenost - knížky.


Na fotky jsem text psala obyčejným popisovačem na CD. Je to nejrychlejší způsob, jak k fotce přidat text. Už s tímto záměrem jsem všechno fotila na bílém a s bílým pozadím. Další odklápěcí kartička je ze sady Dear Lizzy Neapolitan od Becky Higgins. A text z kolekce Inspire podložený vellumem.


Aby odklápěcí kartičky nebyly všechny stejné, vybrala jsem z kolekce Hello Beautiful od Heidi Swapp tento narůžovělý chipboardový rámeček, podlepila ho vellumem a text napsala do okýnka.


Ano, zrak vás nešálí. To všechno jsou poskládané šaty, šatičky a sukénky ...


Posledním odklápěcím prvkem této stránky je moje oblíbené a maskovací vellum. Ano, v tomto případě jsem potřebovala zamaskovat nažloutlou fotografii čokolády. Zatím ještě neumím vyvážit bílou barvu a na této fotce se mi to vymstilo. Ať žije vellum! Doufám, že vás dnešní příspěvek dostatečně naladil na vytvoření vaší stránky do naší PL story ...  Ukažte nám, co máte rádi vy či kdokoli z vaší rodiny. A hlavně si lepení takové stránky užijte, mě každá fotka vyvolala úsměv na tváři a připomněla všechny ty krásné okamžiky, které mohu každý den se svou dcerkou a jejími oblíbenými věcmi prožívat ...

Krásné tvoření a ještě krásnější víkend,
Jana

No comments:

Post a Comment