Friday, 29 May 2015

day by day 2015 ... week 20


... mnohokrát jsem již četla či slyšela povzdechy tvořilek i nezasvěcených, jak to naše lepení leze do peněz. A vězte, že já si někdy povzdechnu také - radostí, jak moc mě skládání našich příběhů a každodenností baví!! A pokud opravdu není peněz nazbyt, chci vám dnes dokázat, že i z mála lze poskládat jednu takovou docela obyčejnou PL stránku. Miluji PL kartičky, ale také jsem bohatě zásobena sadami papírů 6x6. Povětšinou jsem je kupovala na přáníčka a ehm, většina z nich si našla místo i v našem PL albumu. Nejinak to dopadlo s papíry z kolekce Inspire, které se prodávají jako doplněk k tvoření.


Na celou stránku "padly" všehovšudy čtyři papíry a několik odstřižků. Pro šedý papír jsem sáhla do kolekce Hello Beautiful od Heidi Swapp. Součástí většiny "šestkových" sad jsou i malé nápisy či kartičky, které lze vystříhnout a projekt doladit a obohatit. 

Titulní kartičku týdne jsem ozdobila dvěma vlaječkami z odstřižků a třemi kolečky. Vše jsem prošila a vytvořila si tak vlastní ozdobu a místo pro číslo týdne. Journaling je nadatlován na stroji na mém oblíbeném vellum. 


Tuhle fotku synova "výstupu" na okno mám moc ráda. Srdíčka jsem ručně prošila a doplnila nápisem "dreams" vystřiženým z jednoho papíru. Hokejové drama s Kanadou - to se nedalo nevyfotit. Tyto dvě fotky jsou báječným příkladem využití momentek z každodenního života. No řekněte, vyvolali byste si někdy jen tak takovou fotku?


Velký nápis se mi do rozměru 3x4 taktak vešel. Opět jsem využila srdíčkový motiv a tentokrát obšila konturu. 


Nakonec vystřižené srdíčko s nápisem a přišito několika stehy. Tahle fotka by si zasloužila vlastní stránku a vlastní příběh, ale už mi nezbylo místo. Děti se poprvé seznámily se svým bratránkem a bylo to, ach, velmi dojemné. Nepoznávala jsem Alberta, který normálně nikde neposedí. Tady seděl vedle Amelie, hladil miminko a byl jak přilepený. 


Tohle jsou ty okamžiky, které si zaslouží připomenutí, nemyslíte? A pokud ještě stále váháte, zda investovat do vlastního tvoření, doufám, že vás dnešní příspěvek navedl na správnou cestu ... A pro ty z vás, které už nějaký ten pátek své album tvoří ... příště to zase rozjedeme se zdobením. Těším se! 

2 comments:

  1. Jani, mas to krasne. Obdivuji tvou barevnou stalost. Porad ruzova a zelenkava a porad krasne nezne.

    ReplyDelete
    Replies
    1. dekuji! jaj, vidis, ja asi ani nevsimla, ze jedu jen v jednech barvach :))))

      Delete