Sunday, 31 May 2015

Papero Amo challenge ...

Rukopis jako pozadí

Moje učitelská duše se tetelí blahem .. byla jsem pověřena vymyslet zadání červnové challenge na blogu Papero Amo! Chvíli jsem přemýšlela, co je pro mé tvoření typické a co byste si mohli vyzkoušet … Šít tentokrát nebudeme, ale PSÁT! A to hodně! „Napíšete“ si sami vlastní pozadí pro svou stránku či přání. Budete svými vlastními designery podkladového papíru. Nezní to lákavě?


Námitky typu, že nemáte vlastní písmo rádi, jsou bezpředmětné. Až popíšete celý velký papír, dáte mi jistě za pravdu, že právě to množství vašeho písma vytvoří parádní design.  A můžete zkoušet cokoliv, proložit třeba vaše písmo razítky, psát do určitého tvaru, nebo zkoušet různé typy písma. A jsem si jistá, že se vám to zalíbí. Právě ruční písmo je teď hodně v kurzu, viz. báječná razítka a nápisy od Heidi Swapp, vodovkové písmo Amy Tangerine nebo jednička na trhu s písmovými razítky Ali Edwards.

ZADÁNÍ

Vytvořte stránku, přání, nebo jiný papírový projekt:

  • Téma:  Rukopis jako pozadí
  • Podmínka: vlastní pozadí vytvořené pomocí rukopisu 
  • Projekt musí být vytvořen pro tuto challenge (tzn. nesmí být publikován na blogu, facebooku či internetové galerii před vystavením všech projektů)
  • Posílejte Vaše soutěžní projekty do půlnoci 26. 6. 2015 na email atelier@paperoamo.cz s předmětem CHALLENGE.
  • Fotky budou vystaveny 27. 6. a vítěze vyhlásíme 30. 6. 2015


Při tvorbě své vzorové stránky jsem zalovila v archivu a vybrala svatební fotografii, která má ve své černobílé podobě neuvěřitelné kouzlo. Celou třicítkovou stránku jsem popsala příběhem ve třetí osobě o tom, jak náš svatební den probíhal (ano, takové malovelké slohové cvičení). Ale nebojte, můžete třeba přepsat příběh z literatury, který by vhodně ilustroval fotografii. Psala jsem svým „pokaženým“ Copicem, není tolik výrazný a třebaže je písmo místy hůře čitelné, pro náš záměr to vůbec není na škodu.


Nakonec zbývalo dozdobit a dodat projektu barvu. Zvolila jsem lila a levandulovou, neboť takovou barvu měla moje kytice. Přes šablony od Amy Tangerine jsem nanesla distress inkoust, několikrát pocákala, přidala dýhový nápis a rozetu a stránka s originálním pozadím je na světě. 
Zkusíte to také? Moc se na vaše rukopisné projekty těším!

No comments:

Post a Comment