Tuesday, 18 August 2015

how to get 97 photos on one page ...

... dnešní scrapbooking day na blogu Papero amo je trochu netradiční. Je totiž o tom, jak dostat na jednu stránku 97 fotek.

Prázdniny, dovolená, cestování, k tomu dvě děti, jeden fotogenický manžel a opravdu velká rodina a můj fotoaparát se nezastaví. Jako každý rok zápasím s faktem hromadících se fotek a otázkou, jak to všechno dostanu do našeho PL alba. Především mě trápilo, jak to udělat, aby měl každý z manželovy početné rodiny v albu své místo. Naštěstí jsem si vzpomněla na jednu svou toulku Pinterestem a kolážovanou stránku.  Problém vyřešen.


Všechny fotografie, které jsem chtěla kolážovat, jsem si ořezala v poměru 1:1 na čtverec. Vybírala jsem tak, aby každý člen rodiny měl alespoň jednu svoji fotku. Jednotlivé čtverce jsem poté v programu Picmonkey poskládala na rozměr 1795x1205, celkem 6 čtverců na jednu fotografii (viz příspěvek na blogu Kolážovaná). Takto jsem postupovala, dokud jsem neměla 16 takových koláží. Posledním krokem bylo všech 16 koláží poskládat na jednu „fotografii“, aby byl zachován poměr 2:3. Tuto báječnou obr koláž jsem si nechala vytisknout v rozměru 20x30. Samotné scrapování už bylo rychlejší. To se tak krásně tvoří, když vám většinu stránky zabere veliká fotka.  Podkladový papír i ozdoby jsem použila z citrusového Creative kitu


Nejvíc jsem se trápila s nápisem. Měla jsem představu psacího písma a hlavně jsem chtěla opravdu veliký nápis. Ideální by bylo vyřezání na plotru, ale ten nevlastním. Inspirovala jsem se razítkem Family od Heidi Swapp. Nápis jsem si překreslila ve větším poměru a poté vystřihla. Jenže při gumování tužky se stala věc relativně předvídatelná – nápis se přetrhl. Takže jsem nápis zrcadlově převrátila a obtáhla a opět vystřihla. Tímto způsobem jsem měla linie tužky na zadní straně nápisu. Upřímně, byla to zkouška trpělivosti. Ale velký psací nápis je super a jsem ráda, že jsem to nevzdala; úplně stránku rozsvítí.


Posledním důležitým krokem byla společná fotka v rámečku, na nějž jsem svorkou připevnila vellum


Do rohu jsem umístila na stroji napsané „heslo“ a prošila.


Nakonec jsem dozdobila samolepkami z kitu


Mám velkou radost, podařilo se mi na jednu jedinou stránku vměstnat 97 fotek členů rodiny! A třebaže jsem se při kolážování snažila fotky neopakovat, nepodařilo se a jedna fotka je tam dvakrát. Najdete ji?

Přeji vám pohodové kolážování a ještě příjemnější scrapování. A pokud si také zakolážujete na velkou stránku, pochlubte se nám na Pinterestu - třeba to budete příště právě vy, koho blíže poznáme v naší Papero amo rodině.

No comments:

Post a Comment