Tuesday, 8 September 2015

PL cards stand ...

.. stejně jako v mém posledním cardmaking příspěvku budeme i dnes na blogu Papero amo spotřebovávat zbytkové PL kartičky. Přiznejte se, že takových máte ve svých zásobách několik? A pokud nemáte kartičky, výborně poslouží i zbytkové papíry.  Báječný plastový stojánek jsem viděla na pinterestu, když jsem loni hledala inspiraci pro adventní kalendář. Ale na Vánoce je pro mě ještě brzy, a tak jsem vyrobila manželovi letní stojánek na pracovní stůl. 

 

Co budeme potřebovat?

Rámeček TOLSBY (prodává IKEA za krásných 29,-, vzala jsem hned tři)
Zbytkové PL kartičky (konečně jsem upotřebila kartičky z loňského letního PL kitu) či papíry
Dva knihařské kroužky většího průměru
Průhlednou pevnou folii (acetátová folie)
Fotografie a ozdoby


Postup je velmi jednoduchý, že jsem ho ani nefotila. Tedy ani jsem to v tom tvořivém zápalu nestihla. Mezi dvě PL kartičky vlepíte v horní části proužek folie, aby přesně lícoval s kartičkou a asi centimetr vykukoval nad kartičkou. Tento centimetr pak bude sloužit jako závěsný mechanismus. Pro zavěšení jsem volila folii, neboť je odolnější než papír a navíc je průhledná a neruší. Nakonec ve fóliovém pásku udělejte kancelářskou děrovačkou dvě dírky a zavěste na knihařské kroužky. 


Pokud máte kartičky poslepovány, můžete přidat fotky, zdobit, psát journaling. 


Použijte vellum, chipboardové ozdoby, dřevěné výseky – to vše se vám na kartičky krásně vejde a stojánek to v pohodě unese. 


Anebo můžete zkusit zakomponovat i různá chrastítka


Nejlepší na celém stojánku je, že je oboustranný, takže si vyhrajete i se zadní stranou kartiček. Také můžete kdykoliv nějakou kartičku odebrat nebo přidat. Já na tento stojánek spotřebovala fotky, které se mi už nevešly do dovolenkového alba, ale kdykoli mohu přidat další. Nebo průběžně aktualizovat. A manžel si může kartičky obracet a každý den se dívat na jinou fotku. Co říkáte, to budou parádní vánoční dárky …

No comments:

Post a comment