Thursday, 1 October 2015

England in pictures ...

Odlétáme ... jak vidíte sami, Leeds jako druhá nejchladnější destinace. A my, zvyklí na česká vedra, nějak nepřemýšleli a nepřibalili moc teplého oblečení.
Jedeme na rodinnou dovolenou do Walesu. Není nad to, když dovolená začíná deštivým počasím ..


.. dlouhou chvílí v autě  ..


 ... a kolonami.


Bez čeho se nemůže žádný Anglosas obejít? Přeci slavného "cuppa" nebo "brew", pro Čechy podivuhodná kombinace černého čaje s mlíkem. No, já ho už piju taky a v těhotenství jsem si dopřávala decaff verzi. 


Výlet k moři nebo-li waleské seaside ...


Nepřestává mě fascinovat mentalita těchto ostrovanů. V den naší návštěvy to bylo učiněné město duchů, zima, studený vítr a nikde nikdo, ale stačí, aby trochu vysvitlo, lehce se oteplilo a pláž se zaplní "otužilci", kteří nakoupí všechny tyto nezbytné plážové propriety, staví pískové hrady a ti nejotrlejší z otrlých se v ledovém moři koupou.
Nedílnou součástí každého seaside města jsou tyto herny. Stále jsem to nepochopila, ale pokud jedete k moři, prostě musíte do minimálně jednoho z těchto zařízení zajít. A taky koupit candy floss (cukrovou vatu), která vám slepí žaludek, a vylámat si zuby na stick of rock (tvrdém různě zakrouceném lízátku). Naprostou nezbytností je porce fish and chips, bez které by správný Angličan u moře snad jako by ani nebyl.
Cestou na svatbu jsme se zastavili v krásném městečku Richmond. Vřele doporučuji.Svatba byla báječná a nezapomenutelná. Na uvítanou tradiční drink zvaný bucks fizz (prostě sekt s pomerančovým džusem). 

Barevné ponožky, poznávací znamení všech Bennettů. Nevím, jak je to u vás, ale moji rodinu (včetně mě) všechny tyto křiklavé krásy na nohách přivádějí k úžasu.
 


Náš výlet do Nottinghamu byl ve znamení focení ... byl čas, žadné poskakující děti kolem, a tak si člověk všímal všech těch krásných věcí ...  jako třeba těchto kachliček v obchodním centru ..


.. toho, že skoro každý stánek, hospoda či ulice nese jméno Robina Hooda či Sherwoodského lesa ..


.. že nejenom Češi si potrpí na mraky cedulí a nejen v Čechách se pořád něco opravuje ..


... a že s takovoutou krásnou mozaikou se dělá shoefie úplně samo.Anglické puby jsou kapitolou samy o sobě ...

Loučím se s vámi nostalgicky, a to fotkou ulice, kterou jsem za svého mládí denodenně uháněla buď na univerzitu nebo do práce. Kdo by to byl řekl, že se sem znovu podívám; ba co ví, že sem, do Anglie, vlastně pořád nějak patřím. Dnes víc než kdy jindy ...


2 comments:

  1. Paráda! Na Anglii trpím....moc se mi líbí! Hlavně ty městečka. Moc děkuji za krásnou procházku a možnost nakouknout na svatbu ;-))

    ReplyDelete
    Replies
    1. kamčo, díky. Jooo, je to krása, některá městečka jsou opravdu kouzelná, ale uvnitř .. to potěš. Na to jsem si pořád nezvykla, většinou těsno a tmavo :))

      Delete