Sunday, 29 November 2015

the little adventure of the advent tree ....


Dnes mám pro vás ze zajetých kolejí lehce vybočující PLpříspěvek. Neukážu vám žádný tip na PL kartičku nebo nějakou další stránku z našeho PL album. Dneska to bude opravdový Project Life, neboť tento náš adventní kalendář jedním takovým životním projektem je. Vytvořit pro děti adventní kalendář, to je pro mě taková malá krásná nezbytnost. Loni jsem dělala papírové pytlíčky, letos jsem měla megalomansky zálusk na něco většího, něco nepřehlédnutelného, něco trvalejší hodnoty. Mám ráda všechna (všechna vkusná) vánoční světýlka. A protože budeme mít letos pravý živý stromeček a musela bych na ně čekat až skorem do Štědrého dne, s radostí jsem podlehla jedné pinterestové inspiraci.

  
Všemu předcházel výlet do lesa na „klacky“. Posbírali jsme toho dosti, aby bylo z čeho vybírat a celou tu parádu naskládali k radiátoru, ať to aspoň nějaký čas schne.


Jelikož je mi velmi sympatický čistý skandinávský design, dostaly i milé větve sněhobílý nátěr. Natírala jsem Balakrylem a záměrně jsem nedělala silnou krycí vrstvu, aby prosvítala krásná struktura dřeva. 


V dalším bodě přišel na řadu manžel a celou instalaci ztloukl do stromkové podoby. Pak jsme to přidělali ke zdi pomocí drátku. Stačily dvě dírky s hmoždinkou a háčky. 
 

Za ušití látkových pytlíčků vděčím své mamince, bez stroje bych to šila ještě po novém roce.  Pytlíčky jsem naplnila několika bonbony a odlehčila sušeným ovocem. I nějaký ten dřevěný vláček či zvířátko se tam najde. Čtvercovou kartičku s číslem jsem vždy nalepila na visačku a provázkem všechno přivázala ke stromku. 


Nemusím vám asi vyprávět, jak si děti samotnou výrobu stromečku užívaly a jak se těší z jeho finální podoby. A už se nemohou dočkat, až budeme jednotlivé pytlíčky „ochutnávat“. 


A teď k těm světýlkům. Stačil čtyřmetrový světelný řetěz a rozvěsila jsem ho pouze po okraji. Za tmy to vypadá báječně. 


Přiznávám, že během výroby jsem si několikrát říkala, co jsme si to zase vymysleli. Ale výsledek nás těší a úplně nejvíc asi to, že stromeček půjde po Vánocích do sklepa a příští rok ho s jinou náplní můžeme nainstalovat znovu. Teď nezbývá než doufat, že i příští rok nám Silvie navrhne další krásné číslicové kartičky ….

2 comments: