Thursday, 7 December 2017

December Daily® 2017 .. first pages

Nedalo se svítit, musela jsem začít. Kdo ví, kdy mě mimi odvolá a přijdou jiné povinnosti, takže honem, honem stihnout, co se dá. Ještě že mám tu tiskánu Selphy, s ní to jde jedna dvě a nemusím nikam chodit. Základ alba jste si mohli prohlédnout TADY. A alba z let minulých najdete na blogu pod štítkem December Daily®. Jsem moc ráda, že nás je čím dál víc, kdo DD dělá, ať už v jakékoliv podobě. Tento typ alba je totiž v naší rodině nejoblíbenější (proč já se dělám s tím PL?) a díky tvoření si kouzlo adventního období mnohem víc užívám.Všechny vánoční věci mám přes rok v jedné krabici. Letos jsem to vysypala do pořadače, který mám na stole. Nic tak nepřehlédnu a co nejvíc toho použiju (snad). Zásoby se musí zužitkovat.Adventní trhy na Náměstí Míru začaly letos docela brzo, tak jsme toho využili, dokud můžeme, a vydali se tam. První visačka tedy patří trhům a vůbec mi nevadí, že ještě nezačal prosinec nebo advent. Cokoliv vánočního, milého se počítá.

Každý rok se opakuji, ale chci to mít zdokumentované. Prvního prosince totiž patří adventnímu kalendáři. Využila jsem dvě kartičky z předloňského PL kitu, který byl v nádherných modro-červených barvách. Nalepila jsem je vedle sebe a v jedné vyřízla okénko. Tak trochu inspirace klasickým adventním kalendářem. V okénku se pak skrývá fotka děti, jak ze stromečku sundávají první pytlíček.


Nemohlo chybět ani psaní dopisu Ježíškovi. Ty si schovávám a jednou je do alba doplním. Dárečky jsou vystřihnuté z papíru, který najdete v aktuálním Page kitu a ta boží dárečková svorka je z kolekce Falala od Crate Paper.


Tady jsem si trochu vyhrála. Vyřízla jsem do potištěného vellumu hvězdu tak, aby přesně připadla na první adventní rozsvícenou svíčku. Ještě uvažuji, že vellum podlepím průhlednou fólii, aby se to celé zpevnilo. Teď co mám spešl lepidlo na vellum to snad půjde dobře a neviditelně.Při tvorbě této Mikulášské stránky jsem se inspirovala Kačkou Pupi. Moc se mi její plotrové nápisy líbí. Leč já plotr nemám, takže přišla na řadu tužka a nožík. Kartička je kratši než ostatní stránky v albu, aby byl nápis chráněný a nijak nevyčuhoval. 


No a Mikulášem jsem prozatím skončila. Čekám na další dny, až se mi nashromáždí nějaké fotky. Nějak nemám sílu ani motivaci album dělat každý den, i když by to bylo ideální. Navíc fotky většinou kolážuji, a tak jich potřebuji víc. 

A co vy? Pustíte se do toho letos také? Nebo už jste dokonce začaly?

3 comments:

 1. Nádhera!! Musím říct, že já jsem se v rámci DD trochu víc rozjela a mám každý den na 2 stránky ... Uvidím, jestli mi to vydrží :-) Už se těším, až si pak celé album prohlédnu naživo.

  ReplyDelete
  Replies
  1. paaaani, to jako fakt? dve stranky na den .. jsi hvezda! Desne se tesim, az to uvidim!

   Delete
 2. Já se snad k tomu dostanu zítra, protože mám už 3 týdny obě děti na hromadě.. ale fotky jsou a to je základ. Tu stránečku s Mikulášem s dovolením liftnu, to je super, a stříhat nebo řezat musím taky:-) těším se na další krásné stránky

  ReplyDelete