Monday, 9 April 2018

One Page kit, three layouts .. and ideas for more

Všichni to víme - kolekce od Paige Evans hýří barvami, motivy a roztodivnými geometrickými tvary. Je toho tolik, že to jeden nemůže pobrat. Ale! Dá se s tím tolik moc udělat. Už jen díky neuvěřitelně produktivní Paige, která chrlí stránku za stránkou, je inspirace tolik, že vám při pohledu na papíry bude naskakovat nápad za nápadem. Tak jsem to aspoň měla já ... stačilo si na instagramu zadat hashtag #ppturnthepage a vyjela mi spousta krásných výtvorů. Cisterna inspirace! No a nebo stačí zabloudit na blog Papero amo (tady), tam je taky tolik krásných děl (ne-li krásnějších!) z tohoto Page kitu!

Jako první vznikl tento layout. Jak vidím pruhy, hned vidím třásně. A jak jsem viděla tento nerůžový papír, hned mi naskočila sourozenecká fotka, kterou jsem pořídila u našich na prázdninách. Ty barvy byly jak vejce vejci.


Vzala jsem k ruce vodovky a technikou a la Missy (naředěné vodovky nanesete na plastový obal a obtiskáváte na papír) jsem si udělala pozadí. Snažila jsem se barvy míchat, abych se dostala na odstíny pruhovaného papíru. Samotný papír jsem řízla a rozstříhala na pruhy. Ty se jen lehce překrývají, aby mi na výšku 11 inch vystačily a nemusela jsem je nastavovat. Z druhé strany papíru jsou totiž ty úžasné hvězdy, kterými jsem layout ozdobila a já jich chtěla co nejvíc ponechat pro další práci.


Na několika místech jsem třásně prošila. A taky jsem použila jednu tu krásnou velkou epoxy samolepku. 


Součástí kitu jsou i průhledné samolepky (nápis SPOLU), výseky a proužky samolepek s nápisy. Proužek jsem si podlepila čtvrtkou, abych mohla přikládat na různá místa a zkoušet. A taky proto, že se mi pak nelíbí, jak se samolepka při přelepení fotky "ohne".


Druhý layout je motýlkový. To jsem si tak jeden večer u filmu Rozum a cit (krásná klasika, Hugh Grant, Anglie, to muselo bejt!) stříhala motýlky. Už dopředu jsem věděla, k jaké fotce je chci, jen jsem si nebyla jistá rozmístěním. A tak jsem si vyzkoušela čtyři různé kompozice a z legrace hodila na instagram menší anketku pro ostatní, aby mi pomohli vybrat ten nej layout. Ještě jednou díky všem za hlasy!Vyhrály to první dva a já se nakonec rozhodla pro větší motýlí hejno (když už jsem to tak dlouho stříhala a pak taky, co s těmi dalšími, že). Celé lepení už potom bylo opravdu rychlé. Motýlky jsem přilepovala jen tělíčky, abych jim mohla ohnout křidélka (takhle to zní hrozně). Dodatečně mě mrzí, že jsem fotku nepodlepila 3D čtverečky pro lepší efekt. 


Poslední layout byl právě tou insta inspirací. Viděla jsem u někoho obdélníkový formát podlepený tou super crazy barevnou čtvrtkou a vypadalo to naprosto luxusně. Takže jsem si ořízla bílou čtvrtku a připravila si tu barevnost na podlepení. Ale pak jsem si říkala, že vůbec nevím, jak fotku dozdobím, aby to nebylo celé moc prázdné, ale zase kolem dokola už těch barev bylo dost. A vodovky jsem znova tahat nechtěla.

Napadlo mě trochu si pohrát s designem barevného papíru a na několika místech bílé čtvrtky vyřezat okénka. Slepila jsem tedy bílý papír s podkladovým washi páskou a proti světlu na okně vyznačila, kde se bude řezat. Něco jsem vyřízla, něco vyšila. Už když jsem viděla výseky, měla jsem vybranou fotku - tu sourozeneckou novoroční. Nápis AHOJ 2018 mi k tomu super seděl. Nakonec jsem ale použila jen rok a ve výsecích vybrala krásný motivační citát. Bílá čtvrtka je podlepená 3D pěnovými čtverečky, ať to má jinou dimenzi.


Opět jsem použila průhledné samolepky, které jsem si ostřihla na velikost výseku.


Tak to by byl můj Paige Page kitový počin. Novinkový dubnový Page kit už je doma, tak to se k těm PL stránkách zase jen tak nedostanu. Stala se z toho trošinku rutina a tvoření layoutů a deníčku miminka je pro mě teď větší zábava.

4 comments:

 1. Naprosto luxusní stránky! Za mě je toto víc než superbarevná Page!

  ReplyDelete
  Replies
  1. ach, děkuji, Silvi. Tak je pravda, že Paige je fakt trochu crazy, ale nápadů má :)

   Delete
 2. Úžasné jsou všechny, Jani! A ten poslední nápad si dovolím liftnout ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. děkuji, Jani!! Jéé, určitě mi to pak ukaž, to jsem moc zvědavá, ve tvém podání to zase bude jiný level!

   Delete