Tuesday, 19 December 2017

December Daily® .. more pages done

Je to neuvěřitelné, ale zatím to dávám. Sice moje PL trochu zaostává, ale tohle malé album, to je pohlazení na duši. Začínám mít ale trochu stihy, že se mi to všechno nevejde a kroužky to neudrží - mám totiž tendenci přidávat interaktivní prvky a taky mi je líto nepoužít těch krásných 3D ozdob. Takže album kyne. Budu se muset v příštích letech asi roztáhnout do jiné velikosti ..


A začneme hned jednou vícerozměrnou "zbytečností", kterou jsem si ale musela udělat. Označení dne tentokrát přišlo na samostatnou sněhovou vločku, kterou jsem si předkreslila, vystřihla a prošila.
  

Sněhová vločka totiž korespondovala s následujícím papírem. Ačkoliv jsem plánovala spotřebovat zbytky, neodolala jsem a v albu čím dál tím víc používám ty nádhernosti z aktuálního Page kitu. Papíry používám  6x6, mají menší vzory a "netrpím" tak při řezání papírů velkých. A protože jsem chtěla uplatnit víc fotek, udělala jsem harmonikovou skládačku. U Janči S. se mi moc líbila gumička, která skládačku drží na místě, tak jsem se o ni pokusila. No, jsem zvědavá, jak dlouho tam vydrží.


A takhle se to rozloží. Na druhé straně jsou samozřejmě svetrové fotky dětí.


Vánoce jako vyšité. To PA holky vymyslely moc dobře (více ZDE). Kartičku jsem použila pouze jako šablonu, takže mohu vyšívat do aleluja. Výběr barev byl inspirován barevností Page kitu ... hotová trikolora :) Pod stromečky jsem přišila i fotku.
 

Perníková chaloupka. Ta sice byla trochu za trest, protože jsem musela seřezávat hrany, aby to k sobě sedělo, do polevy jsem dala málo cukru, takže ještě teď se přilepíte, ale to nadšení dětí. Kdo by to pro ně neudělal? Napadlo mě stránku tematicky doplnit o okénko. To jsem si předkreslila a vyřízla (jaj, zapomněla jsem si od Ježíška přát plotr!) a dovnitř umístila fotku. Pak už jen stačilo přidat pár vystřížených domečků.


Druhá adventní neděle. Tentokrát nalepeno na vellum a z druhé strany je taky fotka s textem pro další den.


Tady jsem chtěla použít velkou fotku, ale taky se rozepsat. Takže jsem fotku přilepila pouze na třech místech a v horní části mi vznikla kapsa na visačku. A vidíte tu sněhovou abecedu? Tu můžete koupit TADY. Je úžasně zimní, univerzální a hlavně, fakt kvalitní materiál.


Korálkové ozdoby z ponikelského Rautisu, ty mají v našem DD své místo. Každý rok si nové koupíme a sdrátkujeme dohromady. A já si sním o celém korálkovém stromku (tak za 10-15 let to snad nasbíráme). Pokud budete v Krkonoších, zajděte se do této korálkové dílny v Poniklé podívat. Dýchne na vás kouzlo ručně dělané práce.


Další kapsička s visačkami. Ano, zase mi album více nabylo, ale nebyla jsem schopná vzdát se jediné fotky z těchto dvou dnů. Nejprve jsme stavěli betlém a druhý den jsme strojili stromeček.
Kartičku s vyřízlým stromečkem mám od Kačky Pupi. Podložila jsem ji stromečkovým papírem a z druhé strany se o strojení stromku rozepsala. Prostě stromky, kam se podíváš.
 

A to je prozatím z našeho adventního alba vše. Je to vlastně všechno, co v dnešní dny dělám. Jinak nedělám nic. Máme napečené perníky a rohlíčky, z bílků kokosky a tím jsem skončila. Všechno pobaleno a připraveno, neuklízím a okna nemyju. Teď se prostě jen čeká na Godota a děti na Ježíška. Tak snad už přijde ... Užívejte poslední adventní dny!7 comments:

 1. Janičko máš to moc a moc krásné .. krásně jemné a prostě dokonalé albí DD .. paráda.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jarusko, moc dekuji! Tesim se, jestli nam nekde ukazes to tvoje, to bych moc rada videla!

   Delete
 2. Moc krásné, jako vždy �� Přeji krásný zbytek adventu a pohodové svátky, Katka K.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dekuji, Katko, moc! Tobe take krasne svatky a bajecny novy rok!

   Delete
 3. nádhera, čistá krása Jani.

  ReplyDelete
 4. Milá Jani, letos bych konečně taky chtěla vyzkoušet DD a kde jinde čerpat inspiraci než tady na tomto báječném webu. <3 Přemýšlela jsem jakou formou ho pojmout, jestli použít album takové nebo makové :-), ale pořád mi z toho vychází tento Tvůj formát s knihařskými kroužky. Tvá minialba jsou úžasná, dokonalá. Už se moc těším.

  ReplyDelete